Diyarbakir 1 Şubesi

KAYMAKAMIN SÖZCÜLÜĞÜ VE TEHDİT YALANI BELGELENDİ

KAYMAKAMIN SÖZCÜLÜĞÜ VE TEHDİT YALANI BELGELENDİ

Değerli basın mensupları, degerli katılımcılar ve degerli halkımız hoşgeldiniz.

Bugün buraya; sağlık sorunları için hastahanelerde şifa ararken mağdur edilen, ötekileştirilen ve aşağılanan halkımız için toplanmış bulunmaktayız.

Özellikle kırsal kesimden gelen vatandaşlarımızın, başörtülü kardeşlerimizin çok ağır bir şekilde hakarete, baskıya uğradığı Ergani diş Hasta hanesinde yaşanan kötü muameleleri ve bundan sorumlu kişileri kınamak ve ilgili sorumlulara sorumluluklarını kendilerine hatırlatmak amacı ile toplanmış bulunmaktayız.

Ülkemizin ve bölgemizin önemli bir sendikası olan memur-sen ve bağlı birimlerinden sağlık-sen her yerde olduğu gibi ilçemizde de sadece memurların değil tüm halkın benimsediği bir sendika olmuş ve halkımızla bütünleşmiştir. bunu hazmedemeyen bazı kesimler sendimazın tüm faaliyetlerinden rahatsızlık duymakta, kendileri için güzel şeyler istendiğinde buna bile tahamül edememektedirler.

Diş doktoru Hasan DEMİROĞLU adlı şahıs hakkında sendikamıza daha önceden olduğu gibi son zamanlarda da artarak devam eden şikâyetler almaktayız. Kendisini ifade etme sıkıntısı yaşayan halkımız ve özellikle kırsal kesimlerden gelen vatandaşlarımızın bu muamelelerle karşı karşıya kalmaları bizi derinden üzmüş ve sendikamız başkanı sayın Cihan SELÇUK resmi kurumlara her zaman ki gibi ziyaretler gerçekleştirmekte olduğu bir günde ergani ağız ve diş Hasta hanesini hem ziyaret edip kendileri ile tanışma hem de var olan ve bizlere ulaşan şikayetleri bir vatandaş olarak kendilerine iletmek için gitmiştir. fakat Hasan DEMİROĞLU kendisinin kim olduğunu nereden geldiğini sorduğunda cihan selçuk, iyi niyetle düşünmüş olup kendisi hakkında detaylı bilgi vermiştir. bunu öğrenen diş doktoru eğitim bir-sen’in ve memur-sen’in kim olduğunu bildiği için olayı farklı boyutlara çekip kendisine iletilen tüm şikayetleri yalanlamış, kendisine ispat sunulduğunda ise kendisinin hangi köyden olduğunu, hasan demiroğlu’nun geçmişini araştırmasını istemiş veodasını  hemen terk etme tehditleri savurarak bir anda savunmaya geçmiş ve cihan selçuk’a sen kendini kaymakam mı sanıyorsun, sen kendini genel sekreter mi sanıyorsun, seni kimler buraya gönderiyor, sen kimin adına konuşuyorsun, sen kendini ne sanıyorsun diyehem başkanımıza hem de koonfederasyonumuza ağza alınmaycak hakaretler etmeye başlamıştır. sendikamız başkanı kendisine yaşının büyük olduğunu, kendisine misafir olduğunu bu şekilde konuşmasının kendisine yakışmadığını belirtip ayrılmak için dışarı çıkarken arkasından kapıya kadar gelip tehditler savurmaya devam etmiştir.

bu olaydan sonra tarafsızlığını yitirmiş olan KESK’e bağlı Ergani ses sendikası temsilcileri  vebağlı birimleri ile her zaman ki gibi olayları farklı boyutlara çekmek, kendilerine malzeme etmek ve bu vesile ile hem sendikamızı hem de mevcut hükümetimizi eleştirmek adına basın açıklaması yaparak tümüyle gerçeklerle bağdaşmayan, iftiralarla dolu bir basın açıklaması yapmıştır.

Yapılan basın açıklamasında Hasta hanede mağduriyetlerin yaşanmadığını, Hasan DEMİROĞLUNU tehdit edildiğini beyan ederken, yaşanan olayın tümü ile kendilerine ispat edileceğini unutmuş veya hesaplamamış olmalılar. Çünkü elimizde yaşanan bütün olayların ispatları bulunmaktadır. Ayrıca sendikamız başkanını açıkça tehdit etme, adını soyadını ve ilgili bilgilerini açıkça yazarak adeta birilerine hedef olarak göstermiştir.

İlçe kaymakamımızın temsilcisi veya sözcüsüymüş gibi kendisine tehdit, denetleyici veya buna benzer herhangi hiç bir şekilde konuşmamız olmamasına rağmen, ilçe kaymakamımızın adını bu gibi olumsuz durumlarda lanse etmesi akıllara şunu getirmektedir. Acaba ilçe kaymakamımızın tüm halkı eşit tutarak herkese eşit mesafede durması ve ilçenin yararına olacak projeler, hizmetler ve katkılar sunması birilerini rahatsız mı etmektedir. Oysaki ilçe kaymakamımızın tüm ilçe halkı tarafından çok sevilen sayılan bir devlet erkanı olduğunu kendileri de çok iyi bilmektedir. 

 

Sendika olarak hiç bir zaman kaymakam veya bazı makamlar adına konuşma, denetleme, ortada olmayan bir durumu varmış gibi göstermek veya yanlışa düşecek gibi bir adabımızın olmadığını, devletimizi temsil eden tüm makamların görev ve sorumluluklarının bilincinde olup, kendilerine saygınlığımızı tüm kamuoyu bilmektedir.

                Yaşanan tüm bu olayların sorumlusunun Hasan DEMİROĞLU olduğunu, başkanımız Cihan SELÇUK’a karşı yapılan ağır ithamları kabul etmediğimizi, MEMUR-SEN ve bağlı birimlerinden olan SAĞLIK-SEN olarak bu olayın takipçisi olacağımızı, başkanımız ve ilçe yönetimine yönelik yaşanabilecek olumsuz resmi ve  gayri resmi sıkıntıların sorumlusu olarak Hasan DEMİROĞLU’nu sorumlu tutacağımızı belirtmek isteriz, devletin ilgili kurumlarını göreve davet ediyor ve yaşanan bu çarpıtma hadisesini halkımızın takdirine bırakıyoruz.

BASIN AÇIKLAMAMIZ BURADA SONA ERMİŞ OLUP KATILIMLARINDAN DOLAYI

ERGANİ MEMUR-SEN

ERGANİ EĞİTİM BİR-SEN

ERGANİ SAĞLIK-SEN

ERGANİ KARDEŞ-DER’İN ÜYE VE TEMSİLCİLERİNE TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

                                                                                                           Memursen Adına

                                                                                        Ergani Sağlık Sen Temsilcisi Mahmut KARAKUŞ