Diyarbakir 1 Şubesi

EĞİTİM BİR SEN ?SANALDA DEĞİL GERÇEKTE GÖR? ETKİNLİĞİ YAPTI

      Eğitim Bir Sen Ergani temsilciliği tarafından düzenlenen Doğu Karadeniz, Batum Kültür Turu 6-9 Haziran 2014’de 53 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.
       Ergani Eğitim Bir Sen temsilciliğinin 6-8 Haziran tarihinde düzenlemiş olduğu DoğuKaradeniz, Batum gezisi 6 Haziran da 53 öğretmenin katılımıyla başlayan kültür gazisi, 7 Haziran cumartesi günü Sümela manastırı, uzungöl ve ayder yaylası akşam Rize öğretmen evinde konaklama, 8 haziran pazar günü Gürcistan Batum giriş botanik bahçesi, teleferik gezisi, 9 Haziran da sona erdi.
       Geziyle ilgili bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Ergani temsilcisi Cihan ÇUÇİ, sendika olarak bu tür kültürel etkinliklere oldukça önem verdiklerini belirterek, “Her şeyin sanal ortama taşındığı bir dünyada; dokunarak, doğal ortamında duyumsayarak öğrenmenin ve keşfetmenin, öğreneni ayrıcalıklı bir öğrenme konumuna getirdiği bir gerçektir. Bunda dolayı bu tür kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Bu konuda üyelerimizin yoğun isteği ve memnuniyeti bizleri yeni kültürel etkinlikler konusunda motive ediyor. Etkinliklerimize sizlerin isteği ve talepleri yönünde devam edeceğiz.” şeklinde konuştu